Teodor w roli głównej

Wilk Teodor to bohater jednej z piosenek Chóru MILLE VOCI. Niedawno stał się całkiem prawdziwy. Podczas koncertu wcielił się w tę rolę aktor Bartosz Mazur. Wilk Teodor spotkał kilka dziwnych postaci i dzięki nim odkrył niezwykłe rzeczy. Oto zadania dla Ciebie!

Będziesz potrzebować pomocy drugiej osoby (najlepiej taty lub starszego brata, ale mama czy siostra też mogą spróbować) 😉

  • wydrukujcie poniższy scenariusz i zapoznajcie się z nim
  • ustalcie podział ról – zastanówcie się, kto z Was bardziej pasuje do postaci Wilka Teodora, a kto do Nietoperza Maciusia (później możecie zamienić się rolami)
  • wymyślcie, co te postacie robią, gdzie się znajdują, jak są ubrane, jakim mówią głosem (możesz pobawić się w zmienianie głosu)
  • wypowiadając swoje kwestie pamiętajcie, jakie emocje chcecie wyrazić (czy się złościcie czy smucicie, cieszycie czy dziwicie, czy może emocje się mieszają i czujecie jednocześnie dwie z nich?)
Wilk Teodor (Bartosz Mazur) rozmawia z nietoperzem Maciusiem (Zofia Krystman) – koncert Chóru MILLE VOCI, czerwiec 2019, Dom Kultury Izabelin

Jeśli zabawa Wam się podoba proponujemy kolejną scenę i bardziej zaawansowane zadanie.
W ramach przerwy możecie posłuchać piosenki o Maciusiu i jego rodzinie:


Do odegrania kolejnej sceny przygotujcie się tak, jak poprzednio. Wariant drugi polega na improwizacji – stwórz własną wizję szkoły i przekonaj Teodora, że Twoja wizja zmieniłaby świat na lepsze.

Szkoła przedstawiona w piosence Chóru MILLE VOCI także Tobie powinna przypaść do gustu. 🙂 Posłuchaj.

„W mojej szkole”
wykonawca: Chór MILLE VOCI
tekst: V. Sessa Vitali
muzyka: R. Pareti
tekst polski: X. Zawanowska,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *